wtorek, 2 maja 2017

Emigracja i jej skutki cz II

Bezkrytyczna życzliwość może być odpowiedzialna za wiele społecznego zła. Człowiek myślący musi się zastanowić jak pomóc innemu, by nie zaszkodzić sobie. Tak jak bogaci nie powinni rozdawać nic za darmo, tak wysokorozwinięte kraje nie powinny wpuszczać do siebie osób o niższym poziomie inteligencji i innej kulturze.

Człowiek już wszystkiego doświadczył w swoim tak długim życiu na ziemi, tyle że jak historia uczy, niczego się nie nauczył, dlatego jedni rozwijają się szybciej inni wolniej. Chociaż emigracja znana jest od początków świata, to poprzez manipulacje religijno – polityczną najpierw została ograniczona do minimum, po to, by w czasach dzisiejszych sięgnąć maksimum. Ludzie od zawsze poszukiwali lepszych standardów życia i możliwości rozwoju osobistego dlatego na przestrzeni wieków z kolebki cywilizacji, którą była Mezopotamia, rozprzestrzenili się po całym świecie. Tu należałoby szukać przyczyn rozwoju i upadków wielu cywilizacji i zastanowić się, dlaczego od czasów Adama I Ewy niektóre cywilizacje osiągnęły wysoki poziom rozwoju intelektualno – technicznego, a niektóre do dnia dzisiejszego tkwią w prymitywizmie. Biorąc pod uwagę, że mieliśmy możliwości dokonać tego samego rozwoju, dlaczego tzw. biały człowiek i żółty dokonał tego we wszystkich dziedzinach życia, a ludzie pozostałych kolorów tego nie osiągnęli. Problem, który podzielił społeczeństwa to głównie religia, a więc tylko religia może rozwiązać ten problem, nie żadne państwo.

Istota rzeczy  tkwi jednak w warunkach klimatycznych, ludzie bardziej dynamiczni, poszukiwacze przygód i odkrywcy nowych terenów od wieków migrowali na zachód i wschód, północ i południe. Wędrówki na zachód i północ powodowały, że człowiek nie mógł już żyć na drzewie tak jak w gorącym klimacie, tylko musiał kryć się w jaskiniach, zacząć budować domy, wymyślać narzędzia, by móc tego wszystkiego dokonać. Warunki klimatyczne, w jakich przyszło nam żyć, wykształciły w nas potrzebę, współpracy w dziedzinie wynalazczości, budownictwa i rozwoju industrialno – technicznego. To właśnie spowodowało, że dzisiaj jesteśmy cywilizacją wysoko rozwiniętą, gdy tymczasem narody Afryki i Azji gdzie temperatury są zbyt wysokie, by pracować tak wydajnie jak u nas, nie mogą równać się z nami intelektualnie. Mieszając ludzi o wysokim poziomie intelektualnym, z ludźmi o niskim poziomie intelektualnym doprowadzimy do degeneracji społeczeństwa, czego skutki możemy zaobserwować, w niektórych krajach zachodu gdzie emigracja była niekontrolowana. Do tego rozwoju przyczyniły się również wojny i związane z nią technologie dlatego np. człowiek czerwony nie mógł się obronić przed najazdem człowieka białego. Wojny, chociaż nie należy popierać to do dnia dzisiejszego jest ona jednym i jedynym regulatorem tożsamości kulturalnej, narodowej i religijnej.

Marek Goślicki.                                                                                              Stoke on Trent 02.05.2017 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz